• 2008-09-08 09:21
  • Robert Szydlik

Pierwsza gazeta ogólnopolska zgodziła się opublikować zdjęcie mojego autorstwa i relację z koncertu! Była wiosna 1996 r...

Tak rozpoczęła się moja przygoda z magazynem muzycznym "XL" i spełnienie marzeń o spotkaniu twarzą w twarz z moimi idolami. Cztery lata później podjąłem pracę jako sekretarz tej redakcji, ale już w wydaniu internetowym. W latach 1996 – 2001 przeprowadziłem ponad setkę wywiadów gwiazdami. Były wśród nich m.in.: Iron Maiden, Metallica, Scorpionsi, Paradise Lost, Sepultura, The Cure, Tony Iommi (muzyk znany z Black Sabbath), Robert Plant i Jimmy Page (połowa Led Zeppelin), Deep Purple, Dio, Motorhead, Samael, Moonspell, Judas Priest i wielu innych. W tym czasie jeździłem też bardzo często na koncerty moich idoli i robiłem swoje pierwsze zdjęcia podczas występów gwiazd wyżej wymienionych i wielu innych. 

W pewnym momencie doliczyłem się, że relacjonowałem cztery koncerty Metalliki i trzykrotnie z nimi rozmawiałem... Dzięki Rammsteinowi trzy dni bawiłem się w Berlinie mieszkając w słynnym Hotelu Hilton (należącym do rodziny zwariowanej gwiazdki Paris H.). Wyjazdów na zagraniczne koncerty było więcej - Linkin Park w Pradze, Bruce Springsteen w Barcelonie, Tokio Hotel w Hamburgu, The Darkness w Berlinie...

Robert Szydlik


Więcej z tego działu…

Sprowadźmy rodaków ze Wschodu

Akcja odpalona 5 września już 10 dni później miała 4000 polubień. Teraz 4500. To znaczy, że warto było, że temat jest ważny i wielu Polaków czuje moralny obowiązek, by pomóc rodakom ze Wschodu, którzy niejednokrotnie żyją w skromnych warunkach i marzą, by powrócić do Ojczyzny - swojej, bądź rodziców czy dziadków.

POLSKIE ROCZNICE. 605 lat po Grunwaldzie

Mój artykuł poświęcony 605. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, który ukazał się w gazetach: Mazowieckie To i Owo, Tygodnik Nowodworski, Tygodnik Pułtuski, Czas Ciechanowa, Gazeta Lokalna (Mińsk Maz.) oraz Patria. 

Palac w Hrzęsnem ma 380 lat (1635-2015)

Najstarszy zabytek powiatu wołomińskiego wzniesiono w 1635 roku dla ówczesnego właściciela dóbr Chrzęsne Stefana Dobrogosta Grzybowskiego. W swojej epoce i później nie była to zwyczajna siedziba szlachecka, bo dwory ziemiańskie długo jeszcze wznoszono – głównie z drewna. Pałac ten stanowił prawdziwą rezydencję magnacką.

ZMUSIŁEM NIEMCÓW - ODSZCZEKALI... 


General-Anzeiger Bonn zamieścił artykuł ze sformułowaniem "polnischen Konzentrationslager in Chelmno".

Gruzińska moneta ze śp. Prezydentem Kaczyńskim?

We wrześniu podczas II IHW Conference on Heraldry and Vexillology in Europe Kolega Heraldyk z Gruzji pokazał mi projekt monety okolicznościowej ze śp. Prezydentem Kaczyńskim, którego Gruzini - jak wiadomo (i wiadomo dlaczego) - darzyli szacunkiem, a dziś obdarzają wdzięczną pamięcią. 

VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej"

15 lipca ukazał się kolejny, już VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej". W numerze, który opracowałem na zlecenie LGD znajdą Państwo m.in.: wywiady z Przewodniczącym LGD Januszem T. Czarnogórskim a także z Burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim.