• 2012-04-25 13:26
  • Robert Szydlik
Gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Jak co roku, także tym razem ks. Dziekan, Burmistrz Tłuszcza, Centrum Kultury Sportu i Rekreacji i tym razem także Zespół Szkół w Stryjkach - zapraszają mieszkańców naszej gminy na uroczystości obchodów 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalna nazwa tego święta państwowego brzmi "Święto Narodowe Trzeciego Maja". Niżej zamieszczam plakat CKSiR zawierający informację o kolejnych punktach obchodów.

Na ilustracji wykorzystano fragment obrazu Obraz Jana Matejki "„Konstytucja 3 Maja 1791 roku". Obraz, namalowany w 100. rocznicę uchwalenia pierwszej ustawy zasadniczej w Polsce (i Europie) znajduje się obecnie w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie.


Więcej z tego działu…

VII Festiwal filmów dokumentalnych NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI 1939-1989

W Społecznym Muzeum TPZT odbył się przegląd wybranych filmów prezentowanych podczas "VII Festiwalu filmów dokumentalnych NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI 1939-1989" (Gdynia, 26-29 IX 2015).

Wywiad z kandydatem na burmistrza Łochowa Robertem Gołaszewskim

W najbliższą niedzielę mieszkańcy gm. Łochów w II turze głosowania wybiorą Burmistrza Łochowa. Oto mój wywiad z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Robertem Gołaszewskim, który w I turze uzyskał najlepszy wynik spośród czworga startujących kandydatów.

KOLEJNA SESJA RADY POWIATU ZA NAMI...

Wierzę, że także z poziomu opozycji można zmieniać rzeczywistość i należy to czynić, co wspólnie z Koleżankami i Kolegami z Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość staramy się czynić.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie

Wspaniała atmosfera, rzeczowe wystąpienia, dobre słowo Prezydenta elekta Andrzeja Dudy i bardzo merytoryczne otwarcie kampanii wyborczej do parlamentu kandydatki na Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło...

Zostałem radnym w Powiecie Wołomińskim

Moje ślubowanie radnego w Radzie Powiatu Wołomińskiego...