• 2012-10-19 17:27
  • Robert Szydlik
W redakcji tygodnika

Przed wakacjami pojawiły się numery sygnalne, a od początku września zaczął ukazywać się prowadzony przeze mnie tygodnik "Kurier Mazowsza"

Jest to jedna z pięciu gazet wydawnictwa Agencja TiO s.c. Paweł Kozera z Legionowa (To i Owo) i jedyna bezpłatna w ofercie. "Kurier Mazowsza" ukazuje się obecnie na terenie czterech powiatów położonych na północ od Warszawy: nowodworskiego, legionowskiego, pułtuskiego i ciechanowskiego. Tygodnik jest bezpłatny i jego aktualny nakład to 12 tys. egz. Objęcie funkcji redaktora naczelnego "Kuriera Mazowsza" to dla mnie swego rodzaju powrót do źródeł. Pracowałem bowiem w tym wydawnictwie w latach 1996-2000 ("Gazeta Tłuszczańska", "Gazeta Radzymińska", "Tygodnik Wyszkowski", "Tygodnik Wołomiński"), a do roku 2008 byłem stałym współpracownikiem. 
Robert Szydlik

Więcej z tego działu…

Sprowadźmy rodaków ze Wschodu

Akcja odpalona 5 września już 10 dni później miała 4000 polubień. Teraz 4500. To znaczy, że warto było, że temat jest ważny i wielu Polaków czuje moralny obowiązek, by pomóc rodakom ze Wschodu, którzy niejednokrotnie żyją w skromnych warunkach i marzą, by powrócić do Ojczyzny - swojej, bądź rodziców czy dziadków.

POLSKIE ROCZNICE. 605 lat po Grunwaldzie

Mój artykuł poświęcony 605. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, który ukazał się w gazetach: Mazowieckie To i Owo, Tygodnik Nowodworski, Tygodnik Pułtuski, Czas Ciechanowa, Gazeta Lokalna (Mińsk Maz.) oraz Patria. 

Palac w Hrzęsnem ma 380 lat (1635-2015)

Najstarszy zabytek powiatu wołomińskiego wzniesiono w 1635 roku dla ówczesnego właściciela dóbr Chrzęsne Stefana Dobrogosta Grzybowskiego. W swojej epoce i później nie była to zwyczajna siedziba szlachecka, bo dwory ziemiańskie długo jeszcze wznoszono – głównie z drewna. Pałac ten stanowił prawdziwą rezydencję magnacką.

ZMUSIŁEM NIEMCÓW - ODSZCZEKALI... 


General-Anzeiger Bonn zamieścił artykuł ze sformułowaniem "polnischen Konzentrationslager in Chelmno".

Gruzińska moneta ze śp. Prezydentem Kaczyńskim?

We wrześniu podczas II IHW Conference on Heraldry and Vexillology in Europe Kolega Heraldyk z Gruzji pokazał mi projekt monety okolicznościowej ze śp. Prezydentem Kaczyńskim, którego Gruzini - jak wiadomo (i wiadomo dlaczego) - darzyli szacunkiem, a dziś obdarzają wdzięczną pamięcią. 

VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej"

15 lipca ukazał się kolejny, już VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej". W numerze, który opracowałem na zlecenie LGD znajdą Państwo m.in.: wywiady z Przewodniczącym LGD Januszem T. Czarnogórskim a także z Burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim.