• 2009-09-08 03:06
  • Robert Szydlik

Żadne inne miejsce pracy nie budziło u mnie tylu skrajnych emocji. Bywało wspaniale, bywało absurdalnie.

W lutym 2002 roku rozpocząłem współpracę a cztery miesiące później pracę w redakcji miesięcznika "TWIST”, z którym zdarza mi się kolaborować do dziś. Jako redaktor działu kultury odpowiadałem za planowanie i realizację wszystkich materiałów poświęconych gwiazdom kina i muzyki popularnej. Pisałem artykuły, wywiady i relacje z koncertów (Metallica, Cypress Hill, Avril Lavigne, 50 Cent...; festiwale: Open'er i Coke itp.). Byłem autorem ok. 80 materiałów z cyklu "Gwiazda z okładki"... Poza tym przygotowywałem raporty specjalne (m.in. wojna w Iraku, huragan Katrina) i dodatki tematyczne – np. kalendarze.

Praca bywała ciekawa. Nawet bardzo ciekawa. Wokół pracowało sporo fantastycznych ludzi. Ale po kilku latach spędzonych w takiej redakcji zacząłem czuć się niczym robot pracujący w japońskiej montowni mazdy czy hondy wciąż powtarzający te same czynności. Dlatego w pewnym momencie z ulgą przyjąłem propozycję poprowadzenia w tym samym wydawnictwie redakcji portalu Bravo.pl... 

R. Sz.

Więcej z tego działu…

Sprowadźmy rodaków ze Wschodu

Akcja odpalona 5 września już 10 dni później miała 4000 polubień. Teraz 4500. To znaczy, że warto było, że temat jest ważny i wielu Polaków czuje moralny obowiązek, by pomóc rodakom ze Wschodu, którzy niejednokrotnie żyją w skromnych warunkach i marzą, by powrócić do Ojczyzny - swojej, bądź rodziców czy dziadków.

POLSKIE ROCZNICE. 605 lat po Grunwaldzie

Mój artykuł poświęcony 605. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, który ukazał się w gazetach: Mazowieckie To i Owo, Tygodnik Nowodworski, Tygodnik Pułtuski, Czas Ciechanowa, Gazeta Lokalna (Mińsk Maz.) oraz Patria. 

Palac w Hrzęsnem ma 380 lat (1635-2015)

Najstarszy zabytek powiatu wołomińskiego wzniesiono w 1635 roku dla ówczesnego właściciela dóbr Chrzęsne Stefana Dobrogosta Grzybowskiego. W swojej epoce i później nie była to zwyczajna siedziba szlachecka, bo dwory ziemiańskie długo jeszcze wznoszono – głównie z drewna. Pałac ten stanowił prawdziwą rezydencję magnacką.

ZMUSIŁEM NIEMCÓW - ODSZCZEKALI... 


General-Anzeiger Bonn zamieścił artykuł ze sformułowaniem "polnischen Konzentrationslager in Chelmno".

Gruzińska moneta ze śp. Prezydentem Kaczyńskim?

We wrześniu podczas II IHW Conference on Heraldry and Vexillology in Europe Kolega Heraldyk z Gruzji pokazał mi projekt monety okolicznościowej ze śp. Prezydentem Kaczyńskim, którego Gruzini - jak wiadomo (i wiadomo dlaczego) - darzyli szacunkiem, a dziś obdarzają wdzięczną pamięcią. 

VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej"

15 lipca ukazał się kolejny, już VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej". W numerze, który opracowałem na zlecenie LGD znajdą Państwo m.in.: wywiady z Przewodniczącym LGD Januszem T. Czarnogórskim a także z Burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim.