• 2013-01-14 09:05
  • Robert Szydlik
WOŚP w Tłuszczu zebrał 15 tys. zł

Stowarzyszenie "Kastor - Inicjatywa dla Rozwoju" zorganizowało w tym roku w Tłuszczu oddolnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy naszej gminy do 29 puszek wolontariuszy wrzucili łącznie nieco ponad 15.000 zł.

Niżej podpisany zebrał 1180,69 zł, 5 euro i 10 kun chorwackich (czyli ponad 1200 zł). W akcję, poza sztabem i kilkudziesięcioma wolontariuszami włączyło się też trzech radnych Rady Miejskiej w Tłuszczu. Poza mną kwestował także radny Włodzimierz Malinowski a radny Mirosław Szczotka ze strażakami z Jasienicy zapewnili atrakcję, jaką była dla wielu najmłodszych możliwość podziwiania panoramy Tłuszcza z wysokości strażackiego podnośnika. 
Czy w Tłuszczu zebraliśmy dużo, czy mało pieniędzy? Dużo, biorąc pod uwagę fakt, że WOŚP organizowało stowarzyszenie, a więc była to inicjatyw oddolna. Ponadto do Tłuszcza, Jasienicy i Postolisk dotarli wolontariusze z wołomińskiego sztabu w Duczkach, którzy nie wiedzieli chyba, że spotkają miejscu lokalną "konkurencję"

Więcej o imprezie można dowiedzieć się na stronach:Więcej z tego działu…

VII Festiwal filmów dokumentalnych NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI 1939-1989

W Społecznym Muzeum TPZT odbył się przegląd wybranych filmów prezentowanych podczas "VII Festiwalu filmów dokumentalnych NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI 1939-1989" (Gdynia, 26-29 IX 2015).

Wywiad z kandydatem na burmistrza Łochowa Robertem Gołaszewskim

W najbliższą niedzielę mieszkańcy gm. Łochów w II turze głosowania wybiorą Burmistrza Łochowa. Oto mój wywiad z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Robertem Gołaszewskim, który w I turze uzyskał najlepszy wynik spośród czworga startujących kandydatów.

KOLEJNA SESJA RADY POWIATU ZA NAMI...

Wierzę, że także z poziomu opozycji można zmieniać rzeczywistość i należy to czynić, co wspólnie z Koleżankami i Kolegami z Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość staramy się czynić.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie

Wspaniała atmosfera, rzeczowe wystąpienia, dobre słowo Prezydenta elekta Andrzeja Dudy i bardzo merytoryczne otwarcie kampanii wyborczej do parlamentu kandydatki na Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło...

Zostałem radnym w Powiecie Wołomińskim

Moje ślubowanie radnego w Radzie Powiatu Wołomińskiego...