• 2013-08-14 13:49
  • Robert Szydlik
Ossów 1920 - w trójwymiarze

Wiosną tego roku, na zlecenie Parku Kulturowego - Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej, opracowałem koncepcję wizualizacji 3D oraz ścieżkę dydatktyczną łączącą kolejne obiekty na terenie Parku Kulturowego - Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Zlecenie objemowało także zaprojektowanie logotypu ścieżki dydaktycznej, logotypu trasy rowerowej oraz merytoryczne i graficzne zaprojektowanie tablic informacyjnych i "strzałek", dzięki którym zwiedzający Ossów będą mogli dotrzeć np. od pomnika ks. mjra Ignacego Skorupki do Krzyża Poległych czy Kaplicy i Cmentarza Polskich Żołonierzy poległych w boju pod Ossowem.
Prezentacja 3D, wykonana wg mojej koncepcji przez firmę Pixelset, pozwala na wirtualny spacer po obiektach ossowskiego Parku Kulturowego i obejrzenie ich w trójwymiarze.
Na tej podstawie opracowałem też mapę turystyczną o wymiarach 2,5 x 4 m, która ustawiona jest na terenie Szkoły Podstawowej w Ossowie, pomiędzy pomnikiem ks. Skorupki a Pawilonem Ekspozycyjnym.

Prezentację 3D można obejrzeć na podstronie Parku Kulturowego >>


R. Sz.


Jedna z tablic informacyjnych ustawionych w terenieJedna ze strzałek na trasie ścieżki dydaktycznej        Logotyp ścieżki dydaktycznej (nie instytucji!)...       ...i trasy rowerowej                      Mapa turystyczna o wymiarach 2,5 x 4 m ustawiona na terenie Szkoły Podstawowej w Ossowie, 
pomiędzy pomnikiem ks. Skorupki a Pawilonem Ekspozycyjnym
Więcej z tego działu…

Sprowadźmy rodaków ze Wschodu

Akcja odpalona 5 września już 10 dni później miała 4000 polubień. Teraz 4500. To znaczy, że warto było, że temat jest ważny i wielu Polaków czuje moralny obowiązek, by pomóc rodakom ze Wschodu, którzy niejednokrotnie żyją w skromnych warunkach i marzą, by powrócić do Ojczyzny - swojej, bądź rodziców czy dziadków.

POLSKIE ROCZNICE. 605 lat po Grunwaldzie

Mój artykuł poświęcony 605. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, który ukazał się w gazetach: Mazowieckie To i Owo, Tygodnik Nowodworski, Tygodnik Pułtuski, Czas Ciechanowa, Gazeta Lokalna (Mińsk Maz.) oraz Patria. 

Palac w Hrzęsnem ma 380 lat (1635-2015)

Najstarszy zabytek powiatu wołomińskiego wzniesiono w 1635 roku dla ówczesnego właściciela dóbr Chrzęsne Stefana Dobrogosta Grzybowskiego. W swojej epoce i później nie była to zwyczajna siedziba szlachecka, bo dwory ziemiańskie długo jeszcze wznoszono – głównie z drewna. Pałac ten stanowił prawdziwą rezydencję magnacką.

ZMUSIŁEM NIEMCÓW - ODSZCZEKALI... 


General-Anzeiger Bonn zamieścił artykuł ze sformułowaniem "polnischen Konzentrationslager in Chelmno".

Gruzińska moneta ze śp. Prezydentem Kaczyńskim?

We wrześniu podczas II IHW Conference on Heraldry and Vexillology in Europe Kolega Heraldyk z Gruzji pokazał mi projekt monety okolicznościowej ze śp. Prezydentem Kaczyńskim, którego Gruzini - jak wiadomo (i wiadomo dlaczego) - darzyli szacunkiem, a dziś obdarzają wdzięczną pamięcią. 

VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej"

15 lipca ukazał się kolejny, już VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej". W numerze, który opracowałem na zlecenie LGD znajdą Państwo m.in.: wywiady z Przewodniczącym LGD Januszem T. Czarnogórskim a także z Burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim.