• 2013-09-23 00:12
  • Robert Szydlik
Waldemar Sitek w Radzie Miejskiej w Tłuszczu

Bezpartyjny kandydat popierany przez PiS, Waldemar Sitek, został wybrany piętnastym radnym we wczorajszych (22 IX 2013) wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Tłuszczu. Zastąpi Kamila Laskowskiego, który złożył mandat w czerwcu w związku z podjęciem pracy w służbie cywilnej...

Frekwencja w tych wyborach okazała się niska. Do lokalu wyborczego przyszło tylko 441 mieszkańców os. Słoneczna, Długa i Bolesława IV, podczas gdy w wyborach w 2010 r. głosowało 977 mieszkańców tego okręgu. Wówczas jednak wybieraliśmy także burmistrza.
Do urn wrzucono 4 głosy nieważne.
Konkurentów z wyraźną przewagą pokonał WALDEMAR SITEK, który zdobył 253 głosy (57% poparcia). Na Radosława Balickiego głosowało 133 wyborców (30%) a na Romana Krysika 51 wyborców (11,5 %). 
Zwycięzcy serdecznie gratuluję i witam nowego Kolegę Radnego w gronie... Oczywiście pozostało jeszcze ślubowanie radnego, które odbędzie się zapewne na październikowej sesji RM.
Robert Szydlik
Więcej z tego działu…

VII Festiwal filmów dokumentalnych NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI 1939-1989

W Społecznym Muzeum TPZT odbył się przegląd wybranych filmów prezentowanych podczas "VII Festiwalu filmów dokumentalnych NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI 1939-1989" (Gdynia, 26-29 IX 2015).

Wywiad z kandydatem na burmistrza Łochowa Robertem Gołaszewskim

W najbliższą niedzielę mieszkańcy gm. Łochów w II turze głosowania wybiorą Burmistrza Łochowa. Oto mój wywiad z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Robertem Gołaszewskim, który w I turze uzyskał najlepszy wynik spośród czworga startujących kandydatów.

KOLEJNA SESJA RADY POWIATU ZA NAMI...

Wierzę, że także z poziomu opozycji można zmieniać rzeczywistość i należy to czynić, co wspólnie z Koleżankami i Kolegami z Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość staramy się czynić.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie

Wspaniała atmosfera, rzeczowe wystąpienia, dobre słowo Prezydenta elekta Andrzeja Dudy i bardzo merytoryczne otwarcie kampanii wyborczej do parlamentu kandydatki na Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło...

Zostałem radnym w Powiecie Wołomińskim

Moje ślubowanie radnego w Radzie Powiatu Wołomińskiego...