• 2010-09-08 09:08
  • Robert Szydlik
Z

Dobrzy znajomi otwierali gazetkę "dzieciową", więc zadzwonili do mnie z pytaniem, czy nie napisałbym felietonu jako ojciec...

Był styczeń 2010 roku i właśnie startowałem z nowym planem na życie: pracować przede wszystkim dla siebie - tworzyć własne projekty, zarabiać ze zleceń, fuch i pomniejszych fuszek. Kumpela, z którą kiedyś pracowaliśmy w tej samej redakcji zaproponowała mi pisanie felietonów (cykl "Tata widzi to tak”) w piśmie, które właśnie uruchomiła na warszawskim rynku. "Maluch w Wielkim Mieście” ma już pół roku, więc podrósł, zwiększył objętość i robi się coraz ładniejszy. Do kolejnych numerów przygotowuję po artykule, czasem po dwa. Są one związane z turystyką i aktywnym wypoczynkiem rodziców z małymi dziećmi. Każdy kto ma dzieci i chciałby poczytać "Malucha”, może ściągnąć sobie gazetę w wersji elektronicznej ze strony wydawnictwa: www.mwwm.pl

R. Sz.


Więcej z tego działu…

Sprowadźmy rodaków ze Wschodu

Akcja odpalona 5 września już 10 dni później miała 4000 polubień. Teraz 4500. To znaczy, że warto było, że temat jest ważny i wielu Polaków czuje moralny obowiązek, by pomóc rodakom ze Wschodu, którzy niejednokrotnie żyją w skromnych warunkach i marzą, by powrócić do Ojczyzny - swojej, bądź rodziców czy dziadków.

POLSKIE ROCZNICE. 605 lat po Grunwaldzie

Mój artykuł poświęcony 605. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, który ukazał się w gazetach: Mazowieckie To i Owo, Tygodnik Nowodworski, Tygodnik Pułtuski, Czas Ciechanowa, Gazeta Lokalna (Mińsk Maz.) oraz Patria. 

Palac w Hrzęsnem ma 380 lat (1635-2015)

Najstarszy zabytek powiatu wołomińskiego wzniesiono w 1635 roku dla ówczesnego właściciela dóbr Chrzęsne Stefana Dobrogosta Grzybowskiego. W swojej epoce i później nie była to zwyczajna siedziba szlachecka, bo dwory ziemiańskie długo jeszcze wznoszono – głównie z drewna. Pałac ten stanowił prawdziwą rezydencję magnacką.

ZMUSIŁEM NIEMCÓW - ODSZCZEKALI... 


General-Anzeiger Bonn zamieścił artykuł ze sformułowaniem "polnischen Konzentrationslager in Chelmno".

Gruzińska moneta ze śp. Prezydentem Kaczyńskim?

We wrześniu podczas II IHW Conference on Heraldry and Vexillology in Europe Kolega Heraldyk z Gruzji pokazał mi projekt monety okolicznościowej ze śp. Prezydentem Kaczyńskim, którego Gruzini - jak wiadomo (i wiadomo dlaczego) - darzyli szacunkiem, a dziś obdarzają wdzięczną pamięcią. 

VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej"

15 lipca ukazał się kolejny, już VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej". W numerze, który opracowałem na zlecenie LGD znajdą Państwo m.in.: wywiady z Przewodniczącym LGD Januszem T. Czarnogórskim a także z Burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim.