Doskonały wynik w wyborach - bez mandatu w powiecie

Jestem jedynym kandydatem spośród wszystkich 12 gmin powiatu, który uzyskując rewelacyjny wynik 939 głosów w wyborach do rady powiatu - nie uzyskał jednocześnie mandatu. Poza mną każdy, kto zdobył pow. 765 głosów, ten został radnym. Dlaczego? O tym niżej...

Dziękuję Państwu za oddane na mnie 939 głosów w wyborach do Rady Powiatu. To bardzo dobry wynik, jednak ordynacja wyborcza sprawiła, że mandatu radnego powiatowego sprawował nie będę...
Jako kandydat uzyskałem:
- 3. najlepszy wynik spośród 30 startujących w okręgu Tłuszcz - Jadów - Strachówka.
- 2. najlepszy wynik w gm. Tłuszcz
- 1. najlepszy wynik w mieście Tłuszcz
Nie mniej to na liście PiS było dwóch mocniejszych ode mnie kandydatów: Janusz Tomasz Czarnogórski (1520 głosów) i Stanisław Żak z Jadowa (1199 gł.). Ci Panowie mają mandaty radnych - te dwa, które przypadły liście Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe 2 mandaty przypadły Wspólnocie Samorządowej: Mariusz Dembiński (799 głosów) i Magdalena Suchenek ze Strachówki (593 gł).
I proszę się nie dziwić i nie prosić mnie o wyjaśnianie, jak oblicza się mandaty i wyłania zwycięzców wg metody d'Hondta. PiS otrzymał u nas łącznie 5452 głosy, Wspólnota 3647. W obu przypadkach dało to po 2 mandaty. Zabrakło - nie mnie, a mojej liście! - 19 głosów do trzeciego mandatu (nazwijmy go "mojego"). Wolę wyborców należy uszanować, nawet jeśli ordynacja okazała się nieprzyjazna... O ile dobrze policzono PiS-owskie głosy ;-)
Raz jeszcze dziękuję wszystkim Państwu za oddane na mnie głosy i udział w wyborach.
Deklaruję, że w ciągu najbliższym miesięcy zastanowię się, jak spożytkować udzielone mi przez Państwa poparcie i postaram się nie zawieść Waszego zaufania a także dalej aktywnie angażować na rzecz zmieniania naszej (nie tylko samorządowej) rzeczywistości. Wierzę, że trzeba działać, niezależnie od okoliczności. Nie zabiegałem o przywileje i zaszczyty. Zależało mi i nadal zależy, by świat wokół nas stawał się lepszym miejsce do życia dla nas i naszych rodzin.

z wyrazami szacunku

Robert Szydlik
Więcej z tego działu…

VII Festiwal filmów dokumentalnych NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI 1939-1989

W Społecznym Muzeum TPZT odbył się przegląd wybranych filmów prezentowanych podczas "VII Festiwalu filmów dokumentalnych NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI 1939-1989" (Gdynia, 26-29 IX 2015).

Wywiad z kandydatem na burmistrza Łochowa Robertem Gołaszewskim

W najbliższą niedzielę mieszkańcy gm. Łochów w II turze głosowania wybiorą Burmistrza Łochowa. Oto mój wywiad z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Robertem Gołaszewskim, który w I turze uzyskał najlepszy wynik spośród czworga startujących kandydatów.

KOLEJNA SESJA RADY POWIATU ZA NAMI...

Wierzę, że także z poziomu opozycji można zmieniać rzeczywistość i należy to czynić, co wspólnie z Koleżankami i Kolegami z Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość staramy się czynić.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie

Wspaniała atmosfera, rzeczowe wystąpienia, dobre słowo Prezydenta elekta Andrzeja Dudy i bardzo merytoryczne otwarcie kampanii wyborczej do parlamentu kandydatki na Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło...

Zostałem radnym w Powiecie Wołomińskim

Moje ślubowanie radnego w Radzie Powiatu Wołomińskiego...