• 2010-09-08 09:11
  • Robert Szydlik
Wielki remont z marketami OBI

Napisałem ponad sto tekstów z poradami do katalogu "OBI – sezon na remont”. Znam się na tym? Dom zbudowałem. I pisać potrafię...

W maju realizowałem kolejne zlecenie dla agencji reklamowej Direct Publishing Group. Tym razem miałem za zadanie przygotowanie artykułów wstępnych do działów oraz wymyślenie ponad stu porad do katalogu "OBI – sezon na remont” ***. Jak wyglądała moja praca nad tym katalogiem? Kilka nocy nie przespałem i musiałem nieźle się namęczyć, by odgadnąć wolę klienta, który starał się zdradzić mi jak najmniej szczegółów. Wszystko było objęte ścisłą tajemnicą... Zdobyłem nowe ciekawe doświadczenie. Ale w "Muratorze" chyba nie chciałbym pracować. Po miesiącu budowlanka zanudziłaby mnie na śmierć. Co innego samemu układać panele czy montować sufit podwieszany, a co innego o tym pisać tak, by później inni umieli samodzielnie coś takiego wykonać...

R. Sz.

*** OBI to sieć marketów budowlanych działająca na polskim i europejskim rynku  - w całej Europie ma przeszło pięćset marketów. Trzydzieści z nich jest zlokalizowanych w Polsce.

Więcej z tego działu…

Sprowadźmy rodaków ze Wschodu

Akcja odpalona 5 września już 10 dni później miała 4000 polubień. Teraz 4500. To znaczy, że warto było, że temat jest ważny i wielu Polaków czuje moralny obowiązek, by pomóc rodakom ze Wschodu, którzy niejednokrotnie żyją w skromnych warunkach i marzą, by powrócić do Ojczyzny - swojej, bądź rodziców czy dziadków.

POLSKIE ROCZNICE. 605 lat po Grunwaldzie

Mój artykuł poświęcony 605. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, który ukazał się w gazetach: Mazowieckie To i Owo, Tygodnik Nowodworski, Tygodnik Pułtuski, Czas Ciechanowa, Gazeta Lokalna (Mińsk Maz.) oraz Patria. 

Palac w Hrzęsnem ma 380 lat (1635-2015)

Najstarszy zabytek powiatu wołomińskiego wzniesiono w 1635 roku dla ówczesnego właściciela dóbr Chrzęsne Stefana Dobrogosta Grzybowskiego. W swojej epoce i później nie była to zwyczajna siedziba szlachecka, bo dwory ziemiańskie długo jeszcze wznoszono – głównie z drewna. Pałac ten stanowił prawdziwą rezydencję magnacką.

ZMUSIŁEM NIEMCÓW - ODSZCZEKALI... 


General-Anzeiger Bonn zamieścił artykuł ze sformułowaniem "polnischen Konzentrationslager in Chelmno".

Gruzińska moneta ze śp. Prezydentem Kaczyńskim?

We wrześniu podczas II IHW Conference on Heraldry and Vexillology in Europe Kolega Heraldyk z Gruzji pokazał mi projekt monety okolicznościowej ze śp. Prezydentem Kaczyńskim, którego Gruzini - jak wiadomo (i wiadomo dlaczego) - darzyli szacunkiem, a dziś obdarzają wdzięczną pamięcią. 

VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej"

15 lipca ukazał się kolejny, już VIII nr Biuletynu LGD "Równiny Wołomińskiej". W numerze, który opracowałem na zlecenie LGD znajdą Państwo m.in.: wywiady z Przewodniczącym LGD Januszem T. Czarnogórskim a także z Burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim.