• 2010-09-18 18:02
  • Robert Szydlik
Z jakiego komitetu Pan startuje?

"Witam :) Czy mógłby Pan powiedzieć z jakiego komitetu będzie Pan startował? Chciałbym także poprosić o komentarz na temat nielegalnych fundamentów przy szkole podstawowej w Tłuszczu. Pozdrawiam." - Marcin (Stryjki).

Startuję z listy KWW Ziemia Tłuszczańska. Myślałem o stworzeniu własnego komitetu, ale gdy okazało się, że z ubiegania się o mandat w kolejnej kadencji rezygnują obecni radni z mojego okręgu - p. Grażyna Rek oraz p. Waldemar Sikora, nieoczekiwanie dostałem propozycję startowania właśnie z ich komitetu wyborczego.Wysoko oceniam pracę obojga ww. radnych. Wiem, że znajdą się osoby, które nie podzielają mojego poglądu, ale trzeba pamiętać, że radny nie jest cudotwórcą i działa w realnej sytuacji. A ta - w ramach biednej Gminy Tłuszcz - nie jest łatwa dla samego miasta. A jeszcze trudniejsza dla tej części Tłuszcza, w której zabudowa jest najrzadsza... Nie mniej ja przynależę do gatunku ludzi pozytywnie zakręconych i mam ochotę powalczyć...
A mój komentarz nt."nielegalnych fundamentów"? Źle się stało, że w ogóle powstały. Źle się stało, że popełniono w tej sprawie błędy. Te błędy obciążają oczywiście rządzących, w tym burmistrza, ale wiem też, że należy bardzo ostrożnie formułować oskarżenia w tej sprawie. Nie dlatego, że chcę być rycerzem niezłomnym broniącym burmistrza Białka, a dlatego, że mam świadomość, jakiego kalibru jest jego ewentualna wina w tej sprawie. Nie ma tu mowy o korupcji, o niejasnych interesach czy powiązaniach świata władzy z jakimś tam domniemanym półświatkiem. Jedyny grzech o jakim może być to mowa, to grzech nadmiernego zaufania w stosunku do ludzi, którym powierzyło się wykonanie ich obowiązków. Jaki człowiek jest w stanie popełnić  taki grzech? Kto może ufać drugiemu człowiekowi ponad miarę? Odpowiedź jest oczywista. W czasach wszechobecnego cwaniactwa taka akurat postawa - może nie zasługująca na medal czy pochwałę - nie powinna być piętnowana.
R. Sz.
Więcej z tego działu…