Tu jesteś: Strona główna >  Moja praca w Samorządzie >  Doskonały wynik w wyborach - bez...

Moja praca w Samorządzie

Doskonały wynik w wyborach - bez mandatu w powiecie

Doskonały wynik w wyborach - bez mandatu w powiecie

Data:
2015-02-23 22:00
Jestem jedynym kandydatem spośród wszystkich 12 gmin powiatu, który uzyskując rewelacyjny wynik 939 głosów w wyborach do rady powiatu - nie uzyskał jednocześnie mandatu. Poza mną każdy, kto zdobył pow. 765 głosów, ten został radnym. Dlaczego? O tym niżej...
Dziękuję Państwu za oddane na mnie 939 głosów w wyborach do Rady Powiatu. To bardzo dobry wynik, jednak ordynacja wyborcza sprawiła, że mandatu radnego powiatowego sprawował nie będę...
Jako kandydat uzyskałem:
- 3. najlepszy wynik spośród 30 startujących w okręgu Tłuszcz - Jadów - Strachówka.
- 2. najlepszy wynik w gm. Tłuszcz
- 1. najlepszy wynik w mieście Tłuszcz
Nie mniej to na liście PiS było dwóch mocniejszych ode mnie kandydatów: Janusz Tomasz Czarnogórski (1520 głosów) i Stanisław Żak z Jadowa (1199 gł.). Ci Panowie mają mandaty radnych - te dwa, które przypadły liście Prawa i Sprawiedliwości. Pozostałe 2 mandaty przypadły Wspólnocie Samorządowej: Mariusz Dembiński (799 głosów) i Magdalena Suchenek ze Strachówki (593 gł).
I proszę się nie dziwić i nie prosić mnie o wyjaśnianie, jak oblicza się mandaty i wyłania zwycięzców wg metody d'Hondta. PiS otrzymał u nas łącznie 5452 głosy, Wspólnota 3647. W obu przypadkach dało to po 2 mandaty. Zabrakło - nie mnie, a mojej liście! - 19 głosów do trzeciego mandatu (nazwijmy go "mojego"). Wolę wyborców należy uszanować, nawet jeśli ordynacja okazała się nieprzyjazna... O ile dobrze policzono PiS-owskie głosy ;-)
Raz jeszcze dziękuję wszystkim Państwu za oddane na mnie głosy i udział w wyborach.
Deklaruję, że w ciągu najbliższym miesięcy zastanowię się, jak spożytkować udzielone mi przez Państwa poparcie i postaram się nie zawieść Waszego zaufania a także dalej aktywnie angażować na rzecz zmieniania naszej (nie tylko samorządowej) rzeczywistości. Wierzę, że trzeba działać, niezależnie od okoliczności. Nie zabiegałem o przywileje i zaszczyty. Zależało mi i nadal zależy, by świat wokół nas stawał się lepszym miejsce do życia dla nas i naszych rodzin.

z wyrazami szacunku

Robert Szydlik